Print

Троянди

save

        Троянди (лат. Rosa L.) – культурна форма рослин роду Роза родини Трояндових. Троянди є дуже цінними у декоративному садівництві, їх також розводять і для одержання етерової олії; з пелюстків деяких троянд варять конфітури і готують напій. Троянда використовується у парфумерії як самостійно (рожеве масло), так і для створення парфумерних композицій. Рожеве масло (у більшості випадків синтетичне) входить до складу 46% чоловічої і 98% жіночої парфумерії. Троянди розводять майже у всіх країнах. В Україні поширені декоративні сорти троянд: ремонтантні, чайно-гібридні, пернеціянські, поліянтові, чайні, виткі та ін. Урожайність квіток троянд 50 ц/га.

Сучасна селекція пропонує десятки тисяч сортів і гібридів троянд: це й малесенькі мініатюрні кущі висотою 20 см, і кущові троянди висотою від 50 до 120 см, і плетисті троянди із гнучкими стеблами довжиною до 5 м і більше. Сорти відрізняються один від одного і періодами цвітіння. Деякі троянди цвітуть один раз на рік - навесні, інші восени зацвітають повторно, а є сорти, які радують своїм цвітінням з весни до перших заморозків. Розмаїття відтінків троянд задовольнить найвимогливіший смак: білі, темно-червоні із чорнуватим відливом, рожеві, жовті, кремові, жовтогарячі, фіолетові, дивні блакитні троянди й навіть ясно-зелені.

Рекомендації щодо проведення позакореневого підживлення комплексними мікродобривами для троянди

Фаза розвитку Препарат Норма внесення Значення
1 Обробка коріння перед посадкою* «РОСТОК» Садові дерева та кущі 10 мл на 10 л води(експозиція 5 хвилин) Сприяє більш інтенсивному росту коренів і стебел, прискорює цвітіння рослин, збільшує стійкість рослин до посухи та хвороб.
2 Фаза бутонізації** «РОСТОК» Садові дерева та кущі а) коренево 10 мл на 100 л поливної води;
б) або позакоренево 10-15 мл на 10 л води;
Підвищує ріст стебел та закладку квіткових бруньок, покращує загальний стан рослин.
«РОСТОК» Зав'язь Збільшує інтенсивність формування квіткових бруньок.
3 1-2 підживлення в період інтенсивного росту через 2-3 тижні кожне наступне «РОСТОК» Плодоношення а) коренево 10 мл на 100 л поливної води;
б) або позакоренево 10-15 мл на 10 л води;
Подовжує термін розкриття бутонів, збільшує розмір квіток та інтенсивність їх забарвлення, збільшує тривалість та кратність цвітіння.
«РОСТОК» Садові дерева та кущі а) коренево 10 мл на 100 л поливної води;
б) або позакоренево 10-15 мл на 10 л води;
Швидке відновлення росту зрізаних стебел та формування нових, прискорення цвітіння.

* Мульчують коріння рослин перед посадкою: квітень-травень або жовтень. Мульча - суміш глини (2 частини), гною (коров'яку 1 частина), мінеральних мікро-, макродобрив та води.

** в 1 рік після посадки бутони прищіплюють, інші підживлення в цей рік можна не проводити. Доцільне додавання розчину коров'яку (1:10) чи курячого посліду (1:20), але необов'язкове.

Примітка: перед приготуванням поживних розчинів, які містять інші добрива та засоби захисту рослин, необхідно перевірити їх на сумісність.

Доцільно поєднувати підживлення з внесенням ЗЗР та карбаміду (за необхідності).

За потреби рекомендовано додатково вносити «РОСТОК» Тіоцид.

Вміст поживних елементів у добривах  «УАРОСТОК»ТМ та дози їх внесення розраховані відповідно до потреби рослин в них у певний період їх росту та розвитку.

Застосування мікродобрив  «УАРОСТОК»ТМ сприяє:

  • стимулюванню росту і розвитку рослин, покращуючи їх загальний стан;
  • регулюванню процесів фотосинтезу і дихання (вуглеводний і білковий обмін);
  • підвищенню стійкості рослин до хвороб, особливо хлорозу і грибних захворювань;
  • збільшенню кількості і розміру квіток на 5-10%, посилюючи інтенсивність їхнього забарвлення;
  • подовженню тривалості цвітіння.
Мікродобриво Склад мікродобрива, г/л
N Р2О5 К2О 2О MgO 3 Fe Mn B Zn Cu Mo Co
«РОСТОК» Садові дерева та кущі 70 30 50 - 6 12 0,4 0,1 0,5 0,2 0,25 - -
«РОСТОК» Зав'язь - - - 4 - 18 6 3 12,4 2,2 1,5 0,15 0,25
«РОСТОК» Плодоношення - 100 200 - - 5 0,5 2 0,75 0,6 0,6 0,05 -

Мікродобрива  «УАРОСТОК»ТМ є нетоксичними для людей та бджіл, не викликають алергії та екологічно безпечні.

Рекомендації щодо використання мікродобрив  «УАРОСТОК»ТМ:

1. Обробка коріння перед посадкою – замочування коріння рослин в мульчі* (10 мл мікродобрив на 10 л води) до 5 хвилин. Розчин можна використовувати повторно на протязі 24 годин. Після замочування коріння рослин висушують для подальшого транспортування або відразу висаджують.

2. Крапельне зрошування - найбільш досконалий спосіб поливу на сьогоднішній день. За якого вода з необхідною кількістю мікроелементів в усі фази росту та розвитку потрапляє безпосередньо в зону кореневої системи, внаслідок чого з найбільшою ефективністю використовується рослиною. Норма використання 5-10 мл на 100 л поливної води (0,005-0,01% водний розчин).

3. Позакореневе (листкове) підживлення - обприскування рослин розчинами, що містять необхідні мікроелементи у концентрації 10-15 мл мікродобрив на 10 л води з інтервалом 2-3 тижні.

Застосування мікродобрив  «УАРОСТОК»ТМдає змогу задовольнити потребу культури у елементах живлення, підвищує стійкість її до хвороб, шкідників, несприятливих ґрунтово-кліматичних та антропогенних чинників, впливає на поліпшення процесів фотосинтезу і обмінних реакцій у рослині та сприяє одержанню гарного і тривалого цвітіння.

При використанні матеріалів цієї сторінки посилання на ROSTOK-UA.COM обов'язкове, для інтернет-видань - гіперпосилання, не закрите для індексації пошуковими системами.

Система Orphus Задати питання
Український Аграрний Ресурс, 2011-2018
Всі права захищені законом
При використанні матеріалів посилання на сайт www.rostok-ua.com обов'язкове.
Для інтернет-видань - гіперпосилання не закрите для індексації пошуковими системами.