МІКРОДОБРИВА «УАРОСТОК»® - ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ УРОЖАЙНОСТІ РІПАКУ ОЗИМОГО 

Віктор Ямковий, кандидат с.-г. наук, керівник відділу наукових досліджень

            Ріпак є найбільш чутливою культурою із родини капустяних до умов живлення. Для формування 1 т насіння він виносить із ґрунту: 48-80 кг азоту, 18-40 кг фосфору, 25-100 кг калію, 30-150 кг кальцію, 5-15 кг магнію, 30-45 кг сірки. Слід відмітити, що насіннєва продуктивність ріпаку значною мірою залежить від наявності в ґрунті мікроелементів. Вони сприяють синтезу в рослинах повного спектру ферментів, які дають змогу інтенсивніше використовувати сонячну енергію, воду, мінеральну поживу. Мікроелементи підвищують імунітет рослин, їх стійкість до ураження хворобами, запобігають фізіологічній депресії. Вони покращують обмін речовин і позитивно впливають на урожайність та якість насіння ріпаку.

Компенсувати нестачу макро- та мікроелементів можливо за рахунок використання нових високоефективних позакореневих добрив торгової марки «УАРОСТОК»®  (виробник ТОВ «Український Аграрний Ресурс»), в яких  коефіцієнт засвоєння поживних елементів сягає 95-98%. Мікродобрива виготовляються з європейської сировини, не містять хлору та інших шкідливих культурам речовин. Виробництво відповідає міжнародному стандарту ISO 22000:2005.

Добрива «УАРОСТОК»® мають високий вміст поживних речовин, відносяться до малотоксичних речовин, швидко задовольняють фізіологічні потреби рослин ріпаку в макро- та мікроелементах (табл.1). Мікроелементи, які входять до складу добрив  знаходяться в хелатній формі з ЕДТА. Характерною особливістю є наявність в добриві: прилипача, гумінових кислот та амінокислот. Тому «УАРОСТОК»® займає провідне місце на агрохімічному ринку України. 

Таблиця. 1  Хімічний склад добрив «УАРОСТОК»®,  г/л

Марка

N

P2O5

K2O

MgO

SO3

Fe

Mn

B

Zn

Cu

Mo

Олійний

80

-

-

33

40

4

13,4

5,4

8

3

0,15

Макро

60

120

60

0,2

10

1,4

1

0,2

2,2

2,5

0,05

Бор

-

-

-

-

-

-

-

100

-

-

-

Марганець

-

-

-

-

-

-

100

-

-

-

 -


Позакореневе підживлення мікродобривами «УАРОСТОК»®  рекомендується проводити в критичні фази росту та розвитку рослин ріпаку озимого.

 Перше позакореневе підживлення ріпаку озимого рекомендуємо проводити у фазу осінньої розетки (6-8 листків). Дане підживлення є обов’язковою умовою отримання високого врожаю, позаяк у цей час активно формується коренева система головне завдання якої забезпечити стійкість рослин ріпаку до різких перепадів температур, утримувати запас елементів мінерального живлення, цукрів, білків до весни.

Крім того слід зазначити, що уже в фазі осінньої розетки, проходить процес диференціації генеративних органів (формування врожаю). Забезпечення рослин ріпаку озимого на даному етапі макро- та мікроелементами сприяє довшому терміну закладання квіткових і пазушних бруньок на верхівці кореневої шийки, а отже й формування майбутньої високої врожайності.

З метою забезпечення рослин збалансованим мінеральним живленням, підвищенню зимостійкості ріпаку в осінній період рекомендуємо проводити підживлення мікродобривом «РОСТОК Макро», або «РОСТОК Олійний» в дозі (2 л/га) із додаванням добрива «РОСТОК Бор» в дозі (1 л/га).  

В осінній період вегетації ріпаку озимого особливу увагу слід приділити увагу забезпеченню рослин бором. Він відіграє важливу роль в біології запліднення, підвищує еластичність тканин і, отже, знижує розтріскування стебел і кореневої шийки при зниженні температури і сильному рості, у зв'язку з чим зменшується ураженість рослин хворобами. Крім того, бор сприяє приросту коренів, що позитивно впливає на початок росту навесні.

Друге позакореневе підживлення ріпаку озимого рекомендуємо проводити навесні у фазу стеблування. У цій фазі посилено формуються зачаткові бічні гілки і відбувається закладка квіткових горбиків. Весняне підживлення ріпаку озимого рекомендуємо проводити добривом «РОСТОК Олійний» в дозі (2-3 л/га) комбіновано з «РОСТОК Бор» в дозі (1 л/га).  За потреби це підживлення можливо комбінувати з 7-10% розчином карбаміду.

Третє позакореневе підживлення ріпаку озимого рекомендуємо проводити у фазу бутонізації.  В цю фазу відбувається формування пилкових мішків, зав’язі приймочок і клітин пилу.        Для забезпечення оптимального живлення в даний період, рекомендуємо вносити комплексне добриво «РОСТОК Олійний» в дозі (2 л/га) комбіновано з добривом  «РОСТОК Бор» або  «РОСТОК Марганець» в дозі (1 л/га).

Дана технологічна схема щодо застосування мікродобрив «УАРОСТОК»® за даними Національного університету біоресурсів і природокористування України, забезпечила приріст урожайності ріпаку озимого до 6 ц/га.

Тож застосовуйте високоефективні хелатні добрива торгової марки «УАРОСТОК»® які гарантовано допоможуть Вам отримати високий та прибутковий урожай ріпаку озимого.


Система Orphus Задати питання
Український Аграрний Ресурс, 2011-2018
Всі права захищені законом
При використанні матеріалів посилання на сайт www.rostok-ua.com обов'язкове.
Для інтернет-видань - гіперпосилання не закрите для індексації пошуковими системами.